عینک آفتابی

شش نکته برای انتخاب عینک آفتابی مناسب

شش نکته برای انتخاب عینک آفتابی مناسب
نوشته شده توسط نرگس

عینک آفتابی وسیله ای برای راحت دیدن در روز های آفتابی در مقابل تابش های مضر و آزار دهنده نور خورشید است. طبق بیانیه آکادمی چشم پزشکی آمریکا عینک آفتابی می تواند در مقابل صدمات کوتاه و بلند مدت اشعه ماوراء بنفش دفاع خوبی باشد. شش نکته برای انتخاب عینک آفتابی مناسب کدام است؟

۱- حفاظت صد درصدی چشم ها

اولین نکته که هنگام خرید عینک آفتابی مناسب باید به آن توجه کرد، حفاظت صد درصدی در مقابل اشعه فرابنفش است. یک عینک آفتابی خوب باید حداقل ۹۰ درصد تابش مضر را مسدود کنند. اما با این وجود طبق بررسی که در سال ۲۰۱۴ آکادمی آمریکا انجام داد نیمی از مردم هنگام خرید، زحمت نگاه کردن به برچسب ایمنی عینک را به خودشان نمی دهند.
۲- عینک بزرگتر بهتر است
عینک های بزرگتر حفاظت بیشتر و بهتری در مقابل اشعه های مضر دارد، عینک هایی با سایز بزرگ و فرم های کشیده که وسعت بیشتری از چشم و پوست را می پوشاند، انتخاب خوبی است.
۳- لنز تیره تر به معنی حفاظت بیشتر نیست
این تصور که لنزهای تیره تر حافظت بیشتری در برابر نور خورشید می کنند، کاملا اشتباه است.

شش نکته برای انتخاب عینک آفتابی مناسب

۴- رنگ مهم نیست
برخی عینک هایی با لنز خاکستری، کهربایی و سبز اشعه بیشتری را مسدود نمی کنند ولی می توانند تضاد رنگ ها را بیشتر کنند، این نوع از عینک ها برای ورزشکاران گلف و بیس بال مناسب است.
۵- لنز های پلاریزه تابش را عبور نمی‌دهد
لنزهای پلاریزه تابش های آزار دهنده سطوحی مثل جاده و آب را کاهش می دهد و حفاظت را بیشتر می کند و باعث می‌شود از کارهای روزمره (رانندگی، پیاده روی، شنا و…) لذت بیشتری ببریم.
۶- قیمت عینک مهم نیست
برای داشتن عینکی با کارکرد خوب لازم نیست هزینه زیادی پرداخت کنید، فقط کافی است به برچسب آن دقت کنید و مطمئن شوید که حفاظت خوبی در برابر اشعه ماورا بنفش دارد(حداقل حفاظت ۹۰%).

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب صحیح عینک آفتابی متناسب با چهره شما

۲- مناسب ترین عینک آفتابی انتخاب کنید

۳- عینک آفتابی را متناسب صورت خود تنظیم کنید

درباره نویسنده

نرگس

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.