برندهای مشهور

نگاهی به برند میسونی

نگاهی به برند میسونی
نوشته شده توسط مهشید

برند میسونی یک برند لاکچری پوشاک ایتالیایی است که در حال حاضر تحت مالکیت ورساچه قرار دارد. این برند که به دلیل تولید لباس‌های بافتنی رنگارنگ شهرت دارد در سال ۱۹۵۳ توسط اوتاویا و روزیتا میسونی زوج ایتالیایی پایه گذاری شد. در این مطلب نگاهی به برند میسونی و چگونگی شکل گیری و تاریخچه و طراحی آن می‌اندازیم.

نگاهی به برند میسونی

خانواده میسونی در سال ۱۹۵۳ کارگاهی برای تولید لباس‌های بافتنی در حاشیه شهر گالاراته تاسیس کردند و ۵ سال بعد اولین مجموعه لباس‌های تولیدی خود را در تحت برند میسونی در میلان به نمایش گذاشتند و به این ترتیب برند میسونی متولد شد. با حمایت نویسندگان مجلات مد ایتالیا برند میسونی به شهرت رسید و این برند به همکاری با طراحان دیگر پرداخت.

نگاهی به برند میسونی

محصولات برند میسونی به محبوبیت زیادی در امریکا دست پیدا کرد و دایانا وریلند سردبیر مجله ووگ در آن زمان به تمجید از محصولات میسونی در مجله خود پرداخت که به تاسیس شعبه میسونی در نیویورک انجامید. دهه هفتاد دهه اوج موفقیت برند میسونی بود چون در این دهه تمایل مردم به استفاده از لباس‌های کشباف و بافتنی بسیار زیاد شده بود و بالطبع فروش محصولات میسونی نیز بالا رفت.

نگاهی به برند میسونی

نگاهی به برند میسونی

در سال ۱۹۹۶ کنترل برند میسونی به سه فرزند خانواده رسید ویتوریو مسئول بازاریابی (که در سال ۲۰۱۳ بر اثر سانحه هوایی درگذشت)، لوکا مسئول بخش پوشاک مردانه و آنجلا مسئول بخش پوشاک زنانه است. امروزه برند میسونی علاوه بر پوشاک در زمینه تولید لباس‌های ورزشی، مبلمان و عطر نیز فعالیت دارد. هتل‌های زنجیره‌ای میسونی نیز در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد که امروزه تعداد آن‌ها به سی هتل در سراسر جهان می‌رسد.

نگاهی به برند میسونی

با نگاهی به برند میسونی در می‌یابیم که سبک این برند وام‌دار طرح‌های راه راه رنگی و جذابی است که از ابتدای فعالیت آن در دهه ۵۰ و ۶۰ ابداع شد و به هویت این برند تبدیل شده است. این سبک در همه محصولات برند میسونی از پوشاک گرفته تا مبلمان استفاده می‌شود.

نگاهی به برند میسونی

مطالب مرتبط:

۱- پل اسمیت طرح لباس مردانه

۲- توری برچ طراح موفق امریکایی

۳- ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

درباره نویسنده

مهشید

کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.