کیف و کفش

راه تشخیص کفش آدیداس اصل از تقلبی

راه تشخیص کفش آدیداس اصل از تقلبی
نوشته شده توسط محمد رضا

شاید شما هم همیشه دغدغه این را داشته باشید که به ازای پولی که پرداخت می‎کنید، یک جنس اصل را بخرید و همه تلاش و دانش خود را به کار می برید تا کسی کفش تقلبی به شما قالب نکند! معمولا نیز برندهای مطرح بیشترین هدف شرکت‌های کپی کار هستند. در این مقاله راه تشخیص کفش آدیداس اصل از تقلبی را به شما معرفی می‌کنیم. 

۱- برچسب پاشنه

در قسمت پشتی‌ (بالای پاشنه) کتانی‌های آدیداس برچسب پلاستیکی مثلثی شکلی را مشاهده می‌کنیم که در واقع کار را برای خریداران این کفش‌ها بسیار آسان کرده است و رایج ترین راه تشخیص کفش آدیداس تقلبی است. اگر کتانی آدیداسی تهیه کردید و این قسمت پلاستیکی را پشت آن دیدید بدانید که کفش شما تقلبی است. چرا که از سال ۲۰۰۴ آدیداس استفاده از این برچسب را بالای پاشنه کفش‌هایش متوقف کرده است و مسلما الان نباید خبری از آن در قسمت پشتی کفش شما باشد.

راه تشخیص کفش آدیداس اصل از تقلبی

۲- بند کفش 

کتانی‌های بند دار آدیداس همیشه به همراه یک جفت بند فابریک بسته بندی شده در جعبه عرضه می‌شوند. اگر کفش آدیداسی تهیه کردید و درون جعبه آن علاوه بر بند فابریک یک جفت بند دیگر با بسته بندی نه چندان جالب مشاهده کردید باز هم کفش خریداری شده تقلبی است. بند کفش آدیداس اصل در یک بسته بندی تمیز و مناسب قرار داده می‌شود.  اما از آن جایی که همه کفش‌های آدیداس با یک بند اضافی درون جعبه شان به فروش نمی رسند پیشنهاد می‌کنیم قبل خرید حتما در اینترنت درباره مدل کفش مورد نظرتان تحقیق کنید.

۳- سوراخ بند کفش 

به غیر از چند مدل از مدل‌های قدیمی کتانی‌های آدیداس بقیه  آن با سوراخ‌های غیر فلزی عرضه می‌شوند. پس اگر کتانی آدیداسی در دست دارید که اطراف سوراخ بندهای آن فلزی است به اصل بودن آن شک کنید.

۴- کوک‌های زده شده روی کفش 

کفش‌های برند آدیداس یه کیفیت‌شان مشهوراند. این یعنی کوک‌ها و دوردوزی‌ها و تودوزهای آن‌ها کاملا حرفه‌ای و تمیز است. پس اگر کفش آدیداسی با کوک‌های نابرابر و ناتمام مشاهده کردید و یا اگر قادر بودید که انتهای نخ یک دوخت را با چشم مشاهده کنید مطمئن باشید کفش انتخابی تقلبی است. تصویر زیر یک جفت کفش تقلبی آدیداس را نشان می‌دهد. معمولا چرم کفش‌های تقلبی براق‌تر از چرم کفش اصل است.

راه تشخیص کفش آدیداس اصل از تقلبی

۵- شماره سریال

زیر زبانه بالایی کفش می‌توانید سریال نامبر کفش‌های آدیداس را مشاهده کنید. شما باید قادر باشید دو شماره سریال متفاوت برای کفش پای سمت چپ و سمت راست بیابید. یک کفش تقلبی آدیداس معمولا برای هر دو لنگه یک شماره سریال یکسان دارد. همچنین شماره‌های ثبت شده روی کفش‌ها را با شماره سریال روی جعبه مطابقت دهید.

راه تشخیص کفش آدیداس اصل از تقلبی

۶- لوگو

یک لوگوی کفش اصلی آدیداس به هیچ وجه استیکر نیست. لوگوی اصلی این برند یا روی کفش حک شده است یا اینکه آن را روی کفش می‌دوزند. این لوگو معمولا روی زبانه کفش یا روی کفی کفش قرار می‌گیرد. در تصویر زیر لوگوی روی کفش مشکی تنها یک استیکر است که به معنی تقلبی بودن آن است ولی لوگوی روی کفش سفید حک شده است.

راه تشخیص کفش آدیداس اصل از تقلبی

مطالب مرتبط:

۱- روش های تشخیص عینک اصلی Coach از تقلبی

۲-  راه‌های تشخیص پلو شرت لاکوست اصل از تقلبی

۳- راهنمای تصویری تشخیص عطر اصل از تقلبی

درباره نویسنده

محمد رضا

چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.