جواهرات و زیورآلات عینک آفتابی کیف و کفش

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟
نوشته شده توسط مهشید

اکسسوری ها از اجزاي مهم هر استايلی هستند که همه ما به آن ها نياز داريم. هر يک از اين اکسسوری هاي ضروری به هر دليلی ممکن است دچار مشکل شوند و آسيب ببينند. هميشه چاره کار خريد اکسسوری هاي جديد نيست و با ياد گرفتن چند روش می توان اکسسوری هاي آسيب ديده را تعمير کرد و مدت بيشتری از آن ها استفاه کرد. در اين مطلب ياد خواهيد گرفت: که چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

تعمير عينک آفتابی پلاستيکی که دسته هايش خم شده اند
عينک را در آب داغ قرار دهيد يا با سشوار داغ به آن حرارت بدهيد تا پلاستيک آن حالت انعطاف پذير پيدا کند سپس به آرامی دسته ها را به حالت طبيعی برگردانيد. براي اطمينان چند ساعت از آن استفاده نکنيد تا فرم خود را حفظ کند.

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

نو کردن جواهراتی که کدر شده اند
بهترين روش براي تميز کردن و برق انداختن جواهراتی که کثيف و کدر شده اند شسستن آن ها با محلول آب ولرم و چند قطره مايع ظرفشويی و مسواک نرم است. براي جواهراتی که از جنس نقره هستند و سنگ ندارند راحت ترين روش قرار دادن آن ها در مخلوط آب گرم و مايع ظرفشويي و آمونياک است.

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

تعمير کيف يا کفش چرمي که دچار ساييدگي شده است
براي همه انواع چرم روش يکسانی وجود ندارد. شما ابتدا بايد آن را روي قسمتی مخفی از چرم امتحان کنيد تا از عدم آسيب به چرم مطمئن شويد. يک روش ماليدن سرکه سفيد به محل ساييدگي است. سپس اجازه دهيد خشک شود و با واکس بدون رنگ آن را جلا دهيد سپس با ماژيک يا لاک همرنگ محل مورد نظر را رنگ کنيد.

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

تعمیر کيف چرمی که چروک شده است
براي کيف های بدون آستر، قسمت داخلی را با محلولی که ۵ قسمت آن سرکه و يک قسمت آب است مالش دهيد تا کيف نرم شود سپس داخل آن را با کاغذ پر کنيد تا چروک ها بر طرف شود.
براي کيف هایی که آستر داخلي دارند فقط داخل آن را با کاغذ پر کنيد و چند روزي استراحت دهيد تا فرم خود را به دست آورد.

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

مطالب مرتبط:

۱-  ۱۰ اشتباه رايج درباره نگهداري جواهرات

۲-  چگونه هزينه لباس را کم کنيم؟

۳-  چرا نبايد لباس ارزان بخريم؟

درباره نویسنده

مهشید

کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.