آرایش و زیبایی

استفاده از بابونه به عنوان رنگ مو

بابونه به عنوان رنگ مو
نوشته شده توسط پانته آ توتونچیان

ضررهای مواد شیمیایی موجود در کیت های رنگ مو و بلاهایی که دکلره کردن بر سر موهای نازنین تان می آورد را حتما می دانید. اگر دنبال یک روشن کننده خیلی ملایم برای موهایتان می گردید، فقط کافی به کابینت چای هایتان در آشپزخانه سری بزنید! استفاده از بابونه به عنوان رنگ مو عنوان مقاله ای است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد. 

رنگ طلایی بابونه، گیاه دارویی که قرن هاست برای تسکین دردها استفاده می شود، با داشتن فلاونوئید در ترکیباتش، می تواند موها را به آرامی، بدون اینکه ضرری داشته باشد، روشن تر بکند.

بابونه به عنوان رنگ مو

یک شستشوی معمولی با چای بابونه را در برنامه ی زیبایی روزانه تان قرار دهید تا با چشم خودتان باور کنید. ۵ چای کیسه ای بابونه را در آب جوش بگذارید تا حسابی دم بکشد. و به آن زمان کافی بدهید تا خنک شود. موهایتان را از قبل شامپو و نرم کننده بزنید و موهایتان را با محلول جادویی چای بابونه آغشته کنید. موهایتان را آبکشی نکنید. و اجازه دهید موهایتان خشک شود. (از سشوار استفاده نکنید و اجازه دهید موها خودشان خشک شوند) در حین خشک شدن موها، بابونه کارش را انجام می دهد. این پروسه را چند بار در روزهای متوالی تکرار کنید. اگر موهای طبیعی خودتان روشن باشد، بابونه اثر بیشتری خواهد داشت.

می توانید محلول چای بابونه را با مقداری ماست مخلوط کنید و به مدت نیم تا یک ساعت بر روی موهای تمیز و شسته شده بگذارید. این ماسک بابونه به نرم تر شدن موهایتان کمک خواهد کرد.

نکته: توصیه چی بپوشم به شما این است که اول این کار رو روی تکه ی کوچکی از موهایتان امتحان کنید و ببینید که آیا رنگی که ایجاد می کند را دوست دارید یا نه.

اگر می خواهید نتیجه  بهتری بگیرید، می توانید چای بابونه را با ترکیبات گیاهی دیگری مثل آب لیمو و یک قاشق چای خوری روغن بادام یا نارگیل مخلوط کنید.

اگر از بابونه به عنوان رنگ مو استفاده کردید، تجربه خودتان را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

۱- رنگ موهایتان درباره‌ی شما چه می‌گوید؟

۲- رنگ موی مشکی بهم میاد و یا طلایی؟

۳- چگونه رنگ مو متناسب با رنگ پوستم را انتخاب کنم؟

درباره نویسنده

پانته آ توتونچیان

دو ساله که در حوزه سلامت و زیبایی تولید محتوا می کنم. با اینکه رشته تحصیلیم ارتباطی به حوزه مد نداشته ولی مثل خیلی از خانوما از این عاشقه مد و اینام. خیلی اتفاقی با چی بپوشم همکاری مو شروع کردم و امروز از طرفداراشم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.